• STOP PRZEMOCY

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział 2.10.2017r. w kampanii społecznej „Stop przemocy”.  Współorganizatorem była świetlica szkolna oraz „ Mrowisko”.  Koordynatorzy akcji to Renata Minkiewicz i Agnieszka Makiewicz-Duszak.

W ramach obchodów uczniowie klas 0-3 wzięli udział w zajęciach warsztatowych wyjaśniających tematykę złości i sposobów radzenia sobie z nią, przeprowadzonych przez Renatę Minkiewicz. Uczniom z klas 4-7 tego typu zajęcia zorganizowali  wychowawcy.

W ramach solidaryzowania się z tymi, którzy brali udział w kampanii, wszyscy chętni założyli odzież w kolorze czerwonym. Natomiast cała szkoła była przyozdobiona hasłami i specjalnymi znakami, wzywającymi do zaprzestania przemocy.

Ponadto ogłoszono konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych uczniów.

Konkurs „Stop przemocy” został zorganizowany we współpracy ze świetlicą „Mrowisko” działającą przy GOPS-ie w Pieckach. Konkurs był koordynowany przez Renatę Minkiewicz i Agnieszkę Makiewicz - Duszak. Nagrody ufundował GOPS w Pieckach. Nagrodzono w sumie 15 osób. Są to uczniowie :

kl.2 : Amelia Kryspin, Dominika Wilga, Nikola Zdunek, Olek Rudnicki

kl.3: Milena Lisek, Wiktoria Mróz

kl.4: Gabrysia Dawid, Dżesika Krupińska

kl.5 : Ola Dawid, Julia Krysiak, Dominika Michalak, Paulina Lewandowska,Weronika Kruk

kl.6 : Klaudia Kawałek,

kl.7: Sandra Rudnicka

• ZUCHOWO -HARCERSKI RAJD PIESZY

• Zuchowo – harcerski  rajd  pieszy „Mrągowo  dawniej  i  dziś”

W dniach 22 -24.09.2017r. odbył się zuchowo – harcerski rajd pieszy zorganizowany w ramach obchodów 70-lecia Hufca ZHP w Mrągowie. Wzięło w nim udział 20 osób pod opieką Renaty Minkiewicz. Dla usprawnienia opieki nad zuchami ( było ich 10)  pojechało również 3 wolontariuszy z klasy 6: Marcelina Dziergowska, Karolina Dudziec i Adam Gut. Młodsza grupa dzieci wystąpiła w przedstawieniu teatralnym pt. :„Prusinowska panna” wystawionym w sobotę w Domu Kultury „Zodiak”.  W uroczystości prócz zuchów i harcerzy wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych oraz wielu innych zaproszonych gości. Po przedstawieniu dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych wytwarzaniem regionalnych produktów. Własnoręcznie zrobiły masło, którym później smarowano chleb do degustacji dla wszystkich gości.

Po uroczystościach i obiedzie zuchy i harcerze wzięli udział w grze miejskiej „Mrągowo dawniej i dziś”. Zadaniem dzieci było odnalezienie miejsc w Mrągowie z otrzymanych starych zdjęć i uzyskanie informacji co tam się mieściło kiedyś. Dzieciaki świetnie sobie poradziły z tymi zadaniami, dopytując się o wszystko starszych mieszkańców miasta.

Zmęczeni rajdem po mieście wszyscy udali się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie zaplanowano nocleg. Po krótkim odpoczynku, o godz.19.30 autokarem wszyscy uczestnicy rajdu udali się na uroczyste ognisko nad jeziorem Juno za Mrągowem. I tu nie zabrakło atrakcji. Trzeba było do ogniska dojść po ciemku, bez użycia latarek,  zdając się na przewodników. To była prawdziwa próba odwagi dla najmłodszych. Za to śpiewy przy gitarach na takim ognisku z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. Po takich przeżyciach jeszcze przed północą wszystkie dzieci pozasypiały.

Następnego dnia, po porannych pląsach i zabawach, całe obozowisko udało się na mszę św do kościoła pw Św.Wojciecha w Mrągowie. Zuchy z naszej szkoły czytały modlitwy i Pismo Św.  podczas mszy. Byli to: Aleksander Rudnicki, Katarzyna Cudak, Łucja Krysiak i Kamila Rejniak oraz Kacper Gałąska, który służył do mszy.

Do domu wszyscy uczestnicy rajdu dotarli w niedzielę koło godziny 15. To była niezapomniana impreza i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

• Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.