• GEO - JAJO

• Szkolny Konkurs „Geo – Jajo”

Dnia 13 kwietnia 2022r. odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-matematycznego „Geo-Jajo”, który nawiązywał do Dnia Figur Geometrycznych i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Celem konkursu było: utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, aktywizowanie myślenia oraz rozwijanie pomysłowości, budzenie zainteresowań kompozycjami z prostych figur geometrycznych, promowanie twórczości plastycznej dzieci.

Konkurs skierowany był do dzieci klas I-III oraz IV-V, które wykonały pisanki udekorowane tylko figurami  geometrycznymi;

Komisja oceniając prace brała pod uwagę  pomysłowość i oryginalność w doborze technik plastycznych, wykorzystane materiały, staranność wykonania, estetykę oraz wkład pracy.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

• Klasy I-III
            • I miejsce – Kamil Oliwiński z klasy 3
            • II miejsce – Julia Nestoruk z klasy 3
            • III miejsce – Natalia Nestoruk z kasy 3

Maja Ciszewska z klasy 2

Zosia Maksymow z klasy 1

• Klasy IV-V
            • I miejsce - Iga Oliwińska z klasy IV

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

• KANGUR MATEMATYCZNY

• Dnia 17 marca 2022r.odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs

KANGUR MATEMATYCZNY.

Uczestniczyli w nim uczniowie kl. IV-VIII. W konkursie wzięło udział 13 uczniów w następujących kategoriach:

MALUCH:

Wojciech Nasiadka,

Iga Oliwińska,

Antonina Kaszyńska,

Laura Sawicka.

BENJAMIN:

Kalina Kaczmarczyk,

Konrad Krupiński,

Oktawian Zdunek,

Maja Żyrkowska,

Nikola Zdunek.

KADET:

Bernard Kaszyński,

Mateusz Kierzkowski,

Kacper Gałązka,

Kacper Sawicki.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.

Wszystkim chętnym dzieciom dziękujemy za udział. Pozostaje tylko czekać  na ogólnopolskie wyniki konkursu.

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  w kl. IV-VIII odbył się konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia ".

Tytuł "Mistrza TM"  otrzymali:

Kl.IV-Laura Sawicka,

Kl.V-Maja Żyrkowska,

Kl.VI-Nikola Zdunek,

Kl.VII-Bernard Kaszyński,

Kl.VIII-Gabriela Dawid.

Gratulacje!!!

• MÓJ SĄSIAD BOCIAN

• Uczennice kl.VII Edyta Loch i Wiktoria  Mróz  zdobyły  nagrody specjalne  biorądz udział w konkursie fotograficznym  "Mój sąsiad bocian". Organizatorem konkursu był  Mazurski Park Krajobrazowy.

Gratulacje!!!

• CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE

• W ramach współpracy z przemiłymi pracownikami Domu Kultury w Pieckach uczniowie klasy VII mieli możliwość zapoznania się z tematyką zawodów  występujących w naszej pobliskiej okolicy m.in. kustosz, bibliotekarz, akustyk, animator kultury. Dzięki uprzejmości p. Dyrektor GOKu młodzież mogła "od środka" zobaczyć miejsca, pracy, porozmawiać z pracownikami, wziąć udział w zwiedzaniu muzeum, zorganizować krótką interpretację sceniczną, a dodatkowo wykonać własnoręcznie ekologiczne torby. Serdecznie dziękujemy pracownikom kultury w Pieckach za współpracę i wspólne chęci do działania na rzecz naszych uczniów.