• WYPRAWA W LEŚNE OSTĘPY SPYCHOWA

• W dniu 19.10.2022r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa w Spychowie dla uczniów klas I-IV. Zajęcia edukacyjne prowadziła p. Urszula, pracownik Nadleśnictwa Spychowo. Dzieci miały okazję poznać i utrwalić wiadomości dotyczące świata mazurskiej przyrody oraz utrwalały wiedzę z zakresu budowy warstwowej lasu. Przyjrzały się również z bliska  pracy leśnika. Niewątpliwą atrakcją były leśne podchody przygotowane dla uczniów, którzy wykazali się świetną orientacją w terenie. Mieli okazję poprzytulać się do drzew i posłuchać odgłosów przyrody. Jednak największą atrakcją były warsztaty gotowania strawy w kociołku nad ogniskiem. Pani Ula świetnie dyrygowała pracami wszystkich uczniów i nauczycieli. Na koniec wyszła przepyszna zupa ze wszystkich produktów, które dzieciaki przywiozły ze swoich ogródków i pól. Tak przyrządzona  potrawa smakowała wszystkim i w całości została zjedzona. Najedzeni, zrelaksowani i odrobinkę zmęczeni tym aktywnym wypoczynkiem wróciliśmy szczęśliwi do szkoły.

• PIERWSZAKI POZNAJĄ ZAWÓD LOGOPEDY

Dziś uczniowie klasy 1, wspólnie ze swoją wychowawczynią, Renatą Minkiewicz, odwiedzili gabinet szkolnego logopedy - p. Agnieszki Makiewicz- - Duszak. Pani Agnieszka przybliżyła uczniom zawód logopedy. Wszystkie dzieci miały możliwość zwiedzić jej gabinet, a także dowiedzieć się, na czym polega praca logopedy. P.Agnieszka przeprowadziła z dziećmi kilka ciekawych ćwiczeń i zabaw usprawniających narządy mowy. Pierwszaki uczyły się też prawidłowego wdechu i wydechu i  obiecały robić poznane ćwiczenia w domu. Było naprawdę wesoło i miło.  Dziękujemy p. Agnieszce za to  spotkanie i za jej pracę, która jest bardzo ważna w kształtowaniu mowy.

• ŚLUBOWANIE I PASOWANIE KLASY I

• Uczniowie kl. I w dniu 30.09.2022r. złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Minkiewicz. Pierwszaki recytowali wiersze, śpiewali piosenki ( również po angielsku) oraz tańczyli. Na zakończenie występów zaprosili rodziców do wspólnego tańca. Było naprawdę wesoło. Aktu pasowania na uczniów dokonała dyrektor szkoły - p.Anna Maciejewska-Grzywna. Na piątkę tej uroczystej chwili pierwszaki zasadziły dąb oraz kilka innych drzewek, które przywiózł jako prezent na te właśnie okazję, przedstawiciel Nadleśnictwa Strzałowo -p. Adam Cisowski . Na uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie i spore grono zaproszonych gości. Obecni byli wójt gminy Piecki p.Agnieszka Kurczewska, sekretarz gminy p.Hubert Sadownikow, radne: p.Teresa Dworczak i p. Marzenna Balcerczyk, zaprzyjaźnieni że szkołą policjanci: p.Adam Żebrowski i p.Dariusz Dzierlatka, szkolna pielęgniarka  p.Bogusia Niedźwiecka. Nie zabrakło wśród gości pedagogów, którzy pracują na co dzień z pierwszakami. Byli to m.in. logopeda-  p.Agnieszka Makiewicz- Duszak oraz bibliotekarka -  p.Katarzyna Koiszewska. Rodzice pierwszoklasistów przygotowali zdrowy i smaczny poczęstunek swoim dzieciom oraz wszystkim zaproszonym gościom. Pamiętali też o pozostałych uczniach i pracownikach naszej szkoły. Pierwszaki otrzymały mnóstwo prezentów od gości, które przydadzą się w dalszej edukacji. Szczególne podziękowania należą się p. Ewie Dulnej za oprawę fotograficzną imprezy i p. Marcie Zyśk za pomoc w obsłudze sprzętu muzycznego. W szkolnej kronice wszyscy uczniowie złożą własnoręczne podpisy na pamiątkę   tej uroczystości.

• BEZPIECZNE PIERWSZAKI

• Dziś, 19.09.2022r. policjanci z posterunku w Pieckach odwiedzili dziś naszą szkołę. Podczas wizyty dzieci mogły utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie popisali się przed gośćmi znajomością wierszowanych zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzięki warsztatom pierwszaki poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nauczyły się prawidłowego przejścia przez jezdnię. Dowiedziały się również czemu służą elementy odblaskowe na ubraniach i plecakach. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach edukacyjnych wszystkie dzieci otrzymały upominki od swoich gości.

• KAMPANIA "FAS"

• Tradycyjnie, już od lat wolontariat w naszej szkole wspiera wszelkie kampanie na rzecz trzeźwości we współpracy z GOPS-em w Pieckach.Dnia 9 września, obchodzony jest Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Wolontariat, wspólnie z op. R. Minkiewicz, przygotował szkolne gazetki na terenie szkoły i przedszkola. W dniach 8 i 9 września wolontariuszki z klasy VII (Amelka Kryspin, Dominika Wilga i Nikola Zdunek) oraz z klasy VIII ( Edyta Loch, Wiktoria Mróz i Kamila Rejniak) rano przed lekcjami rozdawały rodzicom  ulotki uświadamiające skutki picia alkoholu w czasie ciąży. Zachęcały również do przeczytania informacji na ten temat ze szkolnych gazetek. Takie akcje w szkole cieszą się aprobatą rodziców, którzy chętnie biorą w nich udział.