• ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

• Dziś do klasy 1 na zaproszenie wychowawczyni przyjechał p.Adam Cisowski. W związku ze zbliżającymi się świętami przeprowadził zajęcia, na których pokazywał tajniki robienia i zdobienia świątecznych stroików. Przy tej okazji dzieciaki miały możliwość rozpoznawania różnych rodzajów drzew iglastych, z których gałązki przywiózł nasz gość. Pan Adam zaopatrzył dzieci we wszelkie ozdoby świąteczne, które można było wykorzystać do stroików. Zabawy i radości przy tym było co nie miara Wszystkie dzieciaki samodzielnie przygotowywały stroiki, które na koniec zabrały do domu. W klasie pozostał tylko piękny, leśny zapach i wspomnienie fantastycznych zajęć z p. Adamem.

• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• Wolontariat wspólnie z SU po raz kolejny zorganizowali zbiórkę żywności dla 3 wybranych rodzin z naszego regionu. Dziewczęta z kl. 4 we współpracy z op.wolontariatu Renatą Minkiewicz przygotowały wigilijne sianko. Nasz ksiądz Leonard wyraził zgodę, aby można było je rozdawać po mszach w ostatnią niedzielę, za dobrowolną opłatą wiernych.  Dochód ze sprzedaży, ponad 500zł, został przeznaczony na zakup produktów do paczek. W dniach 21-22.12.2022r. wszystkie paczki zostały zapakowane przez wolontariuszy i dostarczone do potrzebujących rodzin. Bardzo dziękujemy wszystkim szystkim, którzy wsparli nas w zorganizowaniu "Światecznej paczki". Łzy wzruszenia towarzyszyły zarówno obdarowanym, jak i wolontariuszom dostarczającym paczki.

• MIKOŁAJKI W GOK-U

• W niedzielę wolontariuszki z kl. 4 Lena Chrostek i Magda Pawłowska wspólnie ze swoją opiekunką R. Minkiewicz brały udział w imprezie mikolajkowej GOK-u w Pieckach. Dziewczęta witały  dzieci słodyczami a dorosłym wręczały ulotki. W związku z tym, że był to mikołajkowy jarmark rodzinny, ulotki zawierały wskazówki i propozycje poświęcone budowaniu właściwych relacji w rodzinie. Nasze dziewczęta były tam najmłodszymi wolontariuszkami i miały okazję podpatrzeć i podszkolić się od swoich starszych koleżanek. Obie dziewczynki już w tamtym roku brały udział w podobnej imprezie. Dziś miały okazję udzielić krótkiego wywiadu dla lokalnej telewizji. Mieliśmy okazję na żywo podziwiać nasze dzielne przedszkolaki, które miały występ na scenie Domu Kultury. Lenka i Madzia świetnie dziś sobie poradziły z kampanią prorodzinną a przy okazji świetnie bawiły się.