• ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

• Dnia 4 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Nawiadach  o godzinie 10:00 odbyło się ślubowanie klasy  pierwszej.  W uroczystości tej uczestniczyli zaproszeni goście, dyrektor naszej szkoły, ksiądz proboszcz, przedstawicielka Rady Rodziców, uczniowie wraz z wychowawcami oraz licznie zgromadzeni rodzice klasy I. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Po wkroczeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Wychowawca zgłosił Pani Dyrektor gotowość uczniów do uroczystego Ślubowania i Pasowania na Ucznia. Po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor, uczniowie złożyli przysięgę na flagę Polski. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Pierwszacy otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć również prezentów. Rodzice wręczyli swoim pociechom rożki ze słodkościami. Zaproszeni goście również przynieśli prezenty i złożyli życzenia nowo pasowanym uczniom. Na koniec uroczystości  rodzic zaprosił gości, uczniów klasy I i rodziców na przygotowany poczęstunek.

• NA SPORTOWO

• 29 września uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy wzięli udział w wycieczce sportowo - integracyjnej na paintball. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry paintball, wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do walki. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. Gra dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna zabawa i rywalizacja okazała się wspaniałą atrakcją.

• PO WIEDZĘ...

• 29 września uczniowie klas VII oraz VIII odwiedzili KORTOSFERĘ - Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podzieleni na dwie grupy korzystali z pięciu wystaw tematycznych: młodzi odkrywcy kosmosu; jak wyżywić przyszłość; człowiek - istota jedząca; sieję, więc jestem; podziemne królestwo. Na każdym piętrze czekały ciekawostki, zadania interaktywne, eksponaty. Przestrzeń angażowała niemal wszystkie zmysły, a nauka stawała się świetną zabawą. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w laboratoriach: klasa VII w laboratorium żywności, a klasa VIII w laboratorium biologiczno-chemicznym. Wykonywanie własnoręcznie kilku eksperymentów sprzyjało uczeniu się, a uśmiechom nie było końca. To była naprawdę fantastyczna przygoda z nauką. Uczniowie w ramach wycieczki realizowali także założenia doradztwa zawodowego- zapoznali się z pracą fizyka, chemika i technologa żywności. Po części dydaktycznej znalazł się czas na odwiedzenie budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, a następnie wspólny posiłek.

• NARODOWE CZYTANIE

• 14 września w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku wybranym tekstem była powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Wszyscy uczniowie starszych klas spotkali się na korytarzu, aby pożytecznie spędzić czas. Niektórzy uczniowie i nauczyciele odczytywali fragmenty dotyczące legendy o Janie i Cecylii, a pozostali uważnie słuchali. Całemu wydarzeniu przyglądała i przysłuchiwała się postać Elizy Orzeszkowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się kilu faktów z życia pisarki oraz na własne oczy zobaczyć strój wzorowany na modzie XIX wieku. Cała akcja cieszyła się uznaniem.

#NarodoweCzytanie