• ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE

          • W roku szkolnym 2021/2022 od 2 września 2021 do 22 grudnia w szkole planowana jest organizacja zajęć wspomagających dla uczniów klas 4-8  z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Celem zajęć jest pomoc uczniom w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości i umiejętności w związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej.

            Zajęcia wspomagające  (10 godz. na oddział) będą prowadzone w formie zajęć pozalekcyjnych:

            • w grupie  oddziałowej liczącej co najmniej 10 uczniów
            • lub w grupie międzyoddziałowej liczącej min 10 osób klasowej
            • lub międzyklasowej (co najmniej 10 uczniów w grupie). Grupy miedzyklasowe tworzone są według zasady klasy V-VI i klasy VII- VIII.

             Godzina zajęć wspomagających trwa 45 min i jest organizowana w bezpośrednim kontakcie z uczniami jako zajęcia dodatkowe w godzinach popołudniowych.

             Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Warunkiem organizacji zajęć jest wypełnienie przez rodziców uczniów deklaracji uczestnictwa w zajęciach.

          • WITAJ SZKOŁO!

          • Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2021/2022 rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8.00. 

            Porządek uroczystości w szkole:

            8.45 - klasy I - III

            9.00 - klasy IV -VI

            9.15 -klasy VII i VIII.

            Następnie uczniowie udadzą się z wychowawcami do swoich klas. 

          • BIWAK KLASY VIII

          • W sobotę, po zakończeniu roku szkolnego, klasa VIII wybrała się na biwak, aby spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu. Pogoda sprzyjała więc 26 czerwca absolwenci przybyli z wypchanymi plecakami na pole biwakowe. Największym problemem i zarazem najbardziej zabawnym okazało się rozbicie namiotów. To było wyzwanie, ale udało się. Po ciężkiej pracy udaliśmy się na zwiedzanie okolicy. Jak przystało na tą klasę nie obyło się bez śpiewów i tańców przy ognisku. Oczywiście był również występ klasowego kabareciarza. Zabawa trwała do białego rana. Spędziliśmy bardzo piękne chwile i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze spotkamy się w takim gronie. Do zobaczenia.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • Kolejny rok minął. 25.06.2021 roku odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021. Był to trudny rok dla wszystkich. Jak zawsze z żalem pożegnaliśmy klasę VIII. Była to skromna uroczystość ze względu na przepisy sanitarne, których musieliśmy przestrzegać. Na apelu zostały wręczone świadectwa i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce. Dwie uczennice z klasy VII otrzymały Nagrodę Wójta. Wszyscy życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

          • WYCIECZKA ROWEROWA

          • Klasa 2 wspólnie ze szkółką kolarską byli dziś na wycieczce rowerowej w Uklance. Renata i Janusz Minkiewicz zorganizowali wycieczkę rowerową dla  uczniów kl.2 i członków szkółki kolarskiej, działającej przy SP Nawiady. Wycieczkę rozpoczęła wizyta policjanta, który przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku i zabezpieczał przejazd uczniów przez Nawiady. Punktem docelowym był domek myśliwski w Uklance. Czekał tam na nas pan Ryszard Olchowik, grill z kiełbaskami i mnóstwo lodów. Usłyszeliśmy ciekawe opowieści o mieszkańcach lasu i legendy z nim związane. Na koniec można było schłodzić się w pobliskim jeziorze.  Wycieczka bardzo udała się i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

          • POTYCZKI MATEMATYCZNE

          • "Matematyczne potyczki" to temat przewodni biwaku z noclegiem w szkole, który odbył się w dn. 11-12.06.21r. Zorganizowała go swoje m wychowankom  wych. kl.2 - Renata Minkiewicz przy współudziale wolontariuszek z kl.6: Wiktorii Mróz, Edytki Loch i Kasi Cudak oraz rodziców. Na początku  zwiedziliśmy remizę OSP w Nawiadach, o której oprowadził nas p. Mariusz Adamiak, przybliżając pracę, obowiązki i zadania strażaków. Już tu na drugaki czekało pierwsze zadanie matematyczne. Przez cały biwak takich zadań było sporo. Śmiechu było co niemiara, a przy okazji uczniowie podczas zabawy wykonywali różnorodne zadania matematyczne i sprawnościowe. Dopiero po północy udało się zasnąć dzieciakom podczas czytania  bajek przez wychowawczynię. Rano, pełni werwy i radośni, pożegnaliśmy się poznaną piosenką. Z pewnością długo będą wszyscy wspominać ten naprawdę udany biwak.

          • CZAS NA PING PONG!

          • Plakat_-ping_pong.pdf​​​​​​​

            Koło Gospodyń Wiejskich „Makówka” z Piecek spieszy poinformować, iż zostało realizatorem zadania publicznego tytułowanego „Promowanie kultury fizycznej na terenie Gminy Piecki”, które zostało wyłonione w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Gminę Piecki 

            Projekt zakłada organizację amatorskiego turnieju tenisa stołowego dla osób, bez względu na wiek , dla tych którzy rozpoczynają przygodę z tenisem stołowym lub grają rekreacyjnie. Do udziału w turnieju zapraszamy mieszkańców gminy Piecki w każdym wieku. Mile widziane będą reprezentacje wszelkich związków zawodowych, klubów, domów pomocy społecznej.

            Grupę docelową stanowić będą mieszkańcy gminy Piecki, pogrupowani według 3 kategorii w tym dla dzieci i młodzieży do 18 lat.

            Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna, dlatego proponujemy aby treningi przed turniejowe odbywały się indywidualnie przez miesiące  kwiecień i maj 2021 m.in na terenie placu siłowni zewnętrznej lub na przykład na lekcjach wychowania fizycznego. Zainteresowane trenowaniem umiejętności osoby, które nie posiadają sprzętu sportowego mogą taki sprzęt wypożyczyć od naszej organizacji.

            Turniej odbędzie się w dniu 5 czerwca 2021 godz. 14.00., po wcześniejszej rejestracji zawodników 13.30 na terenie siłowni zewnętrznej przy osiedlu Lawendowym przy bloku nr 9 i 11 w  Pieckach. Podczas turnieju przewidziane są nagrody rzeczowe, dla zwycięzców poszczególnych kategorii.  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt.
            W dniu imprezy przewidziano poczęstunek dla graczy i kibiców przygotowany przez członków KGW Makówka Piecki.

            Popularyzacja tego rodzaju sportu, niezbyt agresywnego ma za zadanie zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu oraz zapoznać beneficjentów i  ciekawych poznania z zasadami gry.

            W związku z powyższym, prosimy Panią Dyrektor o rozpowszechnienie tejże informacji za pośrednictwem platformy Librus do rodziców i uczniów chcących trenować swoje umiejętności.

            Uczestnikom życzymy niezapomnianych wrażeń, owocnej pracy oraz  dobrej zabawy.

                                                                                                                                     Z poważaniem

                                                                                                                            Emilia Fydrych

                                                                                                                           Prezes KGW Makówka Piecki

          • NARODOWY SPIS POWSZECHNY

          • Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

             

            Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

            Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

            Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków                   i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

            Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

             

            To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

             

            Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet!

            Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.

             

            #LiczymySięDlaPolski  #LiczySięKażdy #NSP2021 #GUS #potrzebyPolaków

             

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • Wiek przedszkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny i kształtowania przynależności narodowej. Należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować  postawę miłości oraz szacunku do Ojczyzny. 30 kwietnia w grupie przedszkolnej „Leśne Skrzaty” odbył się konkurs recytatorski pt. „Polska – moja Ojczyzna” współorganizowany z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym w Krutyni. Najmłodsi miłośnicy poezji zaprezentowali przed szanownym jury: panią Katarzyną Koiszewską i panią  Agnieszką Makiewicz- Duszak oraz koleżankami i kolegami z grupy wiersze patriotyczne. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro przedszkolaków, którzy wykazali się doskonałą znajomością tekstu, kulturą osobistą oraz odwagą. Zwycięzcami konkursu zostali:

            Miejsce I – Michał Trzciński

            Miejsce II – Gabrysia Ciołek

            Miejsce III – Jan Chrostek

            Wyróżnienia – Zuzanna Sasin, Lena Krupińska, Klara Machnio

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na następne występy z niecierpliwością.

          • DROGI RODZICU ÓSMOKLASISTY!

          •      Już wkrótce Wasze dziecko stanie przed wyborem szkoły średniej i przyszłego zawodu. Jak dotąd, tak i teraz bądźcie dla swoich dzieci wsparciem. Nie jest proste doradzanie w tym temacie. Dlatego zachęcamy Państwa do obejrzenia prezentacji pt. „Jak pomóc dziecku w wyborze szkoły i zawodu ?”

                Aby  rozpocząć oglądanie, trzeba wejść na podany link. Prezentacja_dla_rodzicow(1).pptx​​​​​​​

            Mamy nadzieję, że ta prezentacja ułatwi Wam i Waszemu dziecku w wybór kariery zawodowej.

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 24 marca w formie spotkania on-line odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy dali z siebie wszystko, wszyscy wypadli bardzo dobrze.

            I miejsce- Mateusz Kierzkowski z kl. 7,

            II miejsce- Wiktor Sawicki z kl. 6,

            III miejsce- Maja Żyrkowska z kl. 4,

            Wyróżnienie- Dominika Wilga z kl. 5

            Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

          • WITAJ WIOSNO!

          • Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy tydzień przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenkę o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych gaików. Stworzyliśmy własny ogródek warzywny, gdzie zasialiśmy rzodkiewkę, sałatę, szczypiorek i rzeżuchę. 

            Zwieńczeniem tygodniowego przygotowania były zajęcia 22 marca, gdzie wybraliśmy się na Marsz aby powitać Panią Wiosnę. W trakcie spaceru graliśmy na instrumentach, śpiewając nowo poznaną piosenkę.

          • Z WIZYTĄ U "LEŚNYCH SKRZATÓW"

          • 21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny świętować można Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dlatego też 19 marca dzieci z grupy „Leśne Skrzaty” zrealizowały IV moduł z projektu edukacyjnego „Emocja” pt. „Empatia”. Tego dnia dzieci solidaryzowały się z osobami z Zespołem Downa przez założenie kolorowych skarpetek nie do pary.  Co symbolizują? Różnorodność, odmienność i bycie wyjątkowymi. Oprócz tego, wykonały wiele prac, dowiadując się o swoich emocjach, jak sobie z nimi radzić i jak pomóc innym w trudnych dla nich sytuacjach. Wspólnie narysowały postać Emocjacza i obejrzały animacje o uczuciach i emocjach. Na koniec zajęć stworzyły własny projekt skarpetek nie do pary oraz podzieliły się zdaniem na temat dzisiejszych zajęć.

          • SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

          •  

            Na wniosek Komisji Konkursowej Certyfikatu "Szkoła Wierna Dziedzictwu", Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikaty Szkole Podstawowej w Nawiadach.

            Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu jest prestiżowym konkursem, który ma na celu zachęcić do podejmowania działań w szkole i poza szkołą na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu miłości Ojczyzny.

            Szkoła otrzymała certyfikat na lata 2020/2021 - 2023/2024

            #SzkołaWiernaDziedzictwu

             

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

          • Jak co roku w szkole obchodziliśmy ODPD w kolejną rocznicę ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka.

            W ramach obchodów odbyły się w listopadzie zajęcia na temat praw dziecka i instytucji, które pomagają dzieciom.

            Podano adresy i telefony, gdzie dzieci mogą się poradzić i  szukać pomocy w razie różnych problemów. Na ten temat powstała też gazetka, która wisi na korytarzu.

            W klasach I – III odbyły się zajęcia stacjonarne, a w klasach IV –VIII zajęcia on- line. Zajęcia poprowadziła pedagog  Ewa Jodko i studentka pedagogiki Katarzyna Kamińska.

                    Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka pod hasłem „ Konkurs z okazji ODPD”. Najpierw odbył się szkolny etap tego konkursu.  Wyłoniono 6 prac, które zostaną wysłane do Warszawy. Ponadto jury wyróżniło 7 prac. Nagrodzone prace umieszczone zostały na szkolnym korytarzu.

            Oto laureaci szkolnego etapu:

            W kategorii klas I – IV:

            I miejsce: Lena Chrostek kl. II

            II miejsce: Kalina Kaczmarczyk kl. IV

            III miejsce: Jan Lewandowski kl. I

            W kategorii klas V-VIII:

            I miejsce: Mateusz Kierzkowski kl. VII

            II miejsce: Zuzanna Kozak kl. VII

            III miejsce: Gabriela Dawid kl. VII

            Wyróżnienia: Jakub Gwara kl. I, Aleksandra Krysiak kl. I, Maja Ciszewska kl. I,

             Julia Nestoruk kl. II, Jan Ciszewski kl. III, Wojciech Nasiadka kl. III, Oktawian Zdunek kl. IV.

                                                                                                                               Gratulujemy laureatom.

             

          • SZKOŁA DO HYMNU

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawiadach wzięli udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Najmłodsi uczniowie mogli zaśpiewać hymn w szkole, natomiast ich starsi koledzy zrobili to w czasie e-lekcji wczoraj o godzinie 11:11. Dodatkowo uczniom klas IV-VIII została przesłana prezentacja, dzięki której mogą utrwalić swoją wiedzę dotyczącą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodsze dzieci w czasie zajęć świetlicowych wykonywały kotyliony oraz prace plastyczne, których kolorami przewodnimi były biel i czerwień.

            #SzkołaDoHymnu