• ZDALNIE ZACZYTANI

          • Na ten tydzień seria bardzo interesujących i zabawnych książek Małgorzaty Musierowicz.

            Małgorzata Musierowicz urodziła się w 1945 roku w Poznaniu, gdzie później ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Najbardziej znana jest z cyklu powieści dla młodzieży „Jeżycjada”.  Małgorzata Musierowicz debiutowała w latach 70. XX wieku powieścią Małomówny i rodzina. Następnie rozpoczęła prace nad serią „Jeżycjada”, której nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce, w której mieszkają bohaterowie książek Musierowicz.  Pierwszy tom cyklu – „Szósta klepka” – ukazał się w 1977 roku, a na przestrzeni następnych lat ukazało się ponad 20 części „Jeżycjady”. Do najbardziej znanych tomów serii należą takie pozycje, jak „Kłamczucha”, „Kwiat kalafiora”, „Opium w rosole” czy też „Ida sierpniowa” i „Pulpecja”. W swoich książkach Musierowicz stworzyła porter ciepłej i kochającej się rodziny, która dzięki wzajemnemu wsparciu przezwycięża problemy, a także pokazuje, jak cenne są relacje z bliskimi. To właśnie rodzina jest największym skarbem człowieka, dającym poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Wśród nagród przyznanych Małgorzacie Musierowicz znajduje się także Nagroda specjalna Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom za całokształt twórczości, którą wręczono pisarce w 2010 roku. 

          • ZDALNE NAUCZANIE

          • Tak bawimy się na technice. Obrazek techniką aplikacji. Z liskiem Wiktor Sawicki

            Ola Mendala

            Edytka Loch

            Jaś Kaczmarczyk

            Kamila Rejniak                                                                              Wiktoria Mróz

            Kasia Cudak

            Paulina Malesa

        • ZDALNIE ZACZYTANI
          • ZDALNIE ZACZYTANI

          •  

             

            Mikołajek to chłopiec zdawałoby się jakich wiele. Chodzi do szkoły, bawi się z kolegami, wyczynia psoty. W rzeczywistości jednak każda rzecz, w której bierze udział, której się tylko dotknie, czy to szkolne zdjęcie, czy przygarnięcie psa, zabawa w Indian i kowbojów albo zwykła szkolna wizytacja, kończy się mniejszą lub większą katastrofą. Załamanie nerwowe przypadkowych uczestników także zdarza się nad wyraz często. A przecież Mikołajek nigdy źle nie chce, to tylko samo tak wychodzi… a zresztą tak czy inaczej, zawsze zabawa jest przednia, nawet jeśli znów ktoś dostanie w nos.

            Przeczytajcie ją koniecznie. Jestem pewna, że sięgniecie po inne części przygód tego sympatycznego chłopca. Książka jest nie tylko dla młodszych uczniów, ale również dorośli chętnie ją czytają. Poniżej wysyłam link fragmentu audiobooka, czytanego przez Jerzego Stuhra. Miłej lektury.

            https://youtu.be/ck_RhVx4Ge8

             

          • NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ

          • Drodzy uczniowie!

             

             Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

             

             Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

             

                 Organizacja nauki polega na tym, że jesteście uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformy edukacyjne wybrane i skazane przez nauczycieli i wychowawców.

             

            Każdy z Was będzie otrzymywał wszelkie materiały dydaktyczne, informacje oraz brał udział w lekcjach prowadzonych on-line. 

             

            Rejestracja w poszczególnych dniach i wskazanych godzinach lekcji on-line jest potwierdzeniem obecności na zajęciach.  Wszelkie prace wykonywane przez Ciebie odsyłane są taką samą drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu.

             

            Jako dyrektor szkoły, informuję, że na Twoją skrzynkę /stronę w dzienniku elektronicznym będą przychodziły komunikaty. Proszę o dokładne ich przeczytanie!

             

            Zwróć szczególną uwagę na:

             

            1. wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;
            2. wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów;
            3. plan zajęć z dołączanymi tygodniowymi zakresami treści nauczania dla Twojej klasy.

             

            Informuję, że w każdej chwili możesz skontaktować się z pedagogiem szkolnym poprzez dziennik elektroniczny.

             

            Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne.

            Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

                 Zwracam się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.   

                 Wszelkie kontakty ogranicz do Internetu lub innych środków komunikacji.

             

               Pamiętaj, że dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele pozostają do Waszej dyspozycji!

             

            Życzę spokoju i sukcesów w e- nauce!

            Dyrektor szkoły

             

          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • W piątek 21 lutego w Naszej szkole odbyły się obchody Dnia Języka Ojczystego. Pani Dyrektor przeczytała uczniom klas I-III książkę pod tytułem „Corrida językowa, czyli 10 byków głównych”, a następnie przeprowadziła quiz językowy. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią sprzedawali „literkowe” babeczki. Tego dnia odbył się również krótki apel, na którym wręczono dyplomy i nagrody za udział w szkolnym konkursie na plakat promujący poprawność językową. Uczniowie klas starszych w ramach lekcji języka polskiego między innymi brali udział w konkursach językowych, rozwiązywali zadania gramatyczne, oglądali prezentację multimedialną poświęconą ciekawostkom językowym lub oglądali ekranizację lektury „Quo vadis”. Miejmy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o poprawności językowej nie tylko przez jeden dzień w roku J

             

          • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - KONFERENCJA

          • 18 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się konferencja szkoleniowa „Szkoła Promująca Zdrowie”. Przybyło wielu przedstawicieli placówek oświatowych, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas starania się o  uzyskanie certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty lub Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Podczas spotkania można było wymienić się  z przedstawicielami szkół i przedszkoli wiedzą dotyczącą podejmowania starań o uzyskanie bądź rozważanie wdrożenia projektu w zakresie: tworzenia szkoły promującej  zdrowie,  autoewaluacja działań w szkole jako droga do uzyskania certyfikatu oraz  korzyści dla dzieci, młodzieży i placówek wynikające z realizacji projektu.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie na godzinach wychowawczych i na lekcjach informatyki przypominali sobie jakie zalety niesie Internet , a jakie mogą być skutki niewłaściwego korzystania z sieci. Takie zajęcia mają na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież. Powszechny dostęp do cyberprzestrzeni niesie za sobą całą gamę zagrożeń. Dlatego ważne jest przypominanie i organizowanie lekcji i projektów mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie.

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • W piątek 8 lutego 2020 r. w klasach 0-III już od rana było bardzo gorąco za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym.

            Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów i wiele innych postaci.

                        Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce- przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Zwycięscy byli nagradzani cukierkami.

                        W trakcie zabawy był słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom z klasy O-I, Którzy bawili się z nami.

                        Wspomnienia tego balu pozostaną długo w naszej pamięci.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          •                 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają, wspierają, zawsze są przy swoich wnuczętach, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 17 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje Babcie i  swoich Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Licznie Przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze  wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
                   Po części artystycznej uczniowie wręczyli gościom samodzielnie przygotowane laurki i drobne upominki. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków! 

          • BEZPIECZNE FERIE

          • Ferie są po to aby uczniowie odpoczywali, bawili się, realizowali swojezainteresowania, na które w okresie nauki brakuje czasu.Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale😃. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Ale jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe w domu i swojej miejscowości? O tym, w naszej szkole, 16 stycznia opowiedzieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. #kppspmragowo

            #bezpieczneferie

            #SzkołaPromującaZdrowie

            #SzkołaPrzyjaznaŚrodowisku 

          • PRZEMOC RÓWIEŚNICZA

          • 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Nawiadach odbyło się spotkanie z ekspertami Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Temat spotkania: przemoc rówieśnicza i jej aspekty prawne.

          • SPOTKANIE ADWENTOWE

          • 11 grudnia w czytelni Miejskiego Domu Kultury "Zodiak" w Mrągowie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Mazurskiego, podczas którego uczniowie szkół podstawowych w Nawiadach i Pieckach zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną w języku polskim i niemieckim pn. "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie". Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości: Pani Przewodniczącej Stowarzyszenia „Bärentatze”, Pań Dyrektor ze szkół w Pieckach i Nawiadach oraz rodziców dzieci. Zaproszeni goście usłyszeli słowo Pastora Pawła Hause, biskupa Diecezji Mazurskiej dotyczące okresu adwentowego oraz Świąt Bożego Narodzenia.W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Mazurskiemu za niespodzianki oraz pani Kasi Zdunek za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

            #SzkołaWiernaDziedzictwu

          • AMATOR FOTOGRAFII

          • 6 grudnia uczniowie klasy VIII oraz świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z Waldemarem Bzurą - fotografem mazurskiej przyrody oraz Grzegorzem Zawrotnym, jednym z autorów zdjęć wystawy fotograficznej pn. "Amator fotografii", którą uczniowie naszej szkoły mogą podziwiać od 2 grudnia. Pan Waldemar przekazał uczestnikom spotkania wiele cennych i praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowego wykonania zdjęć flory i fauny. Pokazał sprzęt, którym fotografuje różne obiekty oraz potrzebne przedmioty, które ułatwiają pracę fotografa.

            #SzkołaWiernaDziedzictwu#SzkołaPrzyjaznaŚrodowisku

          • WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

          • W grudniu 2019 uczniowie naszej placówki mogą podziwiać wystawę fotograficzną "Amator fotografii" zorganizowanej przez Mazurski Park Krajobrazowy. Wystawiono zdjęcia przyrodnicze Łucki Kulig - uczennicy Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach, Ewy Dulnej - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Nawiadach oraz Grzegorza Zawrotnego - pracownika Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

            #SzkołaPrzyjaznaŚrodowisku

            #SzkołaWiernaDziedzictwu 

          • OGRÓD MIODODAJNY

          • 18 listopada uczniowie klasy VIII oraz uczestnicy szkolnej świetlicy rozpoczęli realizację szkolnego projektu pt. "Ogród miododajny, czyli własne M dla owadów". Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zgodnie z umową podpisaną przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.Celem projektu jest przeciwdziałanie zanikaniu dzikich owadów zapylających. Uczniowie wraz z pracownikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego zaczęli budowę hotelu dla owadów, a w jego pobliżu zostaną wsadzone krzewy miododajne.Projekt zakończono 2 grudnia 2019 roku.

             #FOWJMwGiżycku#MazurskiParkKrajobrazowy#SzkołaWiernaDziedzictwu#SzkołaPrzyjaznaŚrodowisku

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          •                 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają, wspierają, zawsze są przy swoich wnuczętach, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 17 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje Babcie i  swoich Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze  wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
                   Po części artystycznej uczniowie wręczyli gościom samodzielnie przygotowane laurki i drobne upominki. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!