• BIWAK TRZECIOKLASISTY - "NOC BEZ SMARTFONA"

• W dniach 13 - 14 maja uczniowie klasy 3 mieli biwak w szkole. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18 przygotowaniem klasy do noclegu oraz opracowaniem kontraktu biwaku. Następnie wszyscy udali się do szkolnej kuchni, gdzie podzieleni na grupy, przygotowali sobie pizzę z dodatkami, które każdy lubił. Gdy wszystkie pizze pozostawiono do wyrośnięcia, rozpoczęły się podchody na szkolnej posesji. Śmiechu i zabawy przy tym było mnóstwo. W końcu jedna z grup odnalazła ukryty SKARB. To był znak, że pizza już czekała. Głodomory pozjadały wszysciutko, bo zabawa na świeżym powietrzu zaostrzyła apetyt. Po wspólnym  sprzątaniu przyszedł czas na dalsze zabawy w sali gimnastycznej. Radości i śmiechu było co nie miara. Zrobiło się ciemno, siedzieliśmy przy lampionie i nadszedł czas na loterię fantową. Każdy losował 3 razy. Te drobne upominki to pamiątki, które będą kojarzyły się z biwakiem. Do północy jeszcze bawiliśmy się wspólnie. Na koniec wychowawczyni przygotowała film, który pozwolił wyciszyć się wszystkim i zasnąć. Najwytrwalsi zasnęli koło 2 nad ranem. W sobotę raniutko o 7.30 wszyscy wstali, choć niewyspani, ale szczęśliwi,  posprzątali klasę. Wtedy rodzice poodbierali swoje pociechy. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą uczniów czuwała wych. kl.3 - Renata Minkiewicz i dwie wolontariuszki z kl.7 - Kamila Rejniak i Zosia Siwik.V

• POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

• Finał wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W Dniu Ziemi 22.04.2022 roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się finał wojewódzki XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” przebiegający pod hasłem „O wodzie w przyrodzie”. Jego organizatorem był Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Konkurs objęty był honorowymi patronatami Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Do konkursu przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur. Było to 18 najlepszych uczniów wybranych spośród prawie 300, którzy przystąpili do tegorocznej edycji. Celem finału wojewódzkiego było wyłonienie drużyny, która zostanie zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego jako reprezentant naszego województwa.

Po raz pierwszy w historii konkursu finał wojewódzki został przeprowadzony w formie gry terenowej. W czasie gry uczestnicy pokonywali wyznaczoną przez las trasę, na której rozwiązywali zadania indywidualne i zespołowe znajdujące się w punktach kontrolnych. Gra terenowa skupiona wokół tematu przewodniego konkursu prowadziła przez cenne przyrodniczo miejsca w Puszczy Rominckiej. Na jej trasie uczestnicy mogli zobaczyć m.in. łęgi, olsy, naturalnie zachowane doliny rzeczne oraz torfowisko źródliskowe. Zadania, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom obejmowały zagadnienia związane z wodą, znajomością parków krajobrazowych województwa, a także znajomością chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Impreza miała charakter dwudniowy. W przededniu rozgrywek terenowych uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej po Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej oraz strefie uzdrowiskowej w Gołdapi.

Wyniki konkursu:

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach (Mazurski PK) w składzie: Zuzanna Kozak, Kacper Sawicki, Wiktoria Żyrkowska pod opieką p. Stanisława Domurada.

III miejsce- indywidualnie Kacper Sawicki, Szkoła Podstawowa w Nawiadach (Mazurski PK)