• NA DOBRY POCZĄTEK DNIA

• W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki 8.04.2024 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Ćwiczenia fizyczne na dobry początek dnia”. Pod okiem p. Renaty Minkiewicz dzieci wykonywały ćwiczenia przy muzyce. Zaproponowany zestaw ćwiczeń to świetny sposób na szybkie rozbudzenie i poprawę samopoczucia. Skomponowany przez p. Renatę trening dodał uczniom energii, polepszył świadomość własnego ciała oraz przyspieszył metabolizm. Uczniowie zrozumieli, że wystarczy dosłownie kilka minut porannych ćwiczeń, żeby dobrze się nastroić na cały dzień.

Projekt „Szkolny Tydzień Profilaktyki” został dofinansowany przez Urząd Gminy Piecki w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Piecki na lata 2023- 2026.

• ZDROWY STYL ŻYCIA

• W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki dnia 9.04.2024 r. i 12.04.2024 r. kl. VI, a potem kl. VII uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych pod hasłem: „Zdrowy styl życia”. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Koiszewska nauczycielka techniki. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Dzieci piekły dietetyczne chleby i bułki z wykorzystaniem jasnej i pełnoziarnistej mąki orkiszowej, mąk bezglutenowych (np. ryżowej i kukurydzianej), płatków owsianych. Uczniowie piekli też ciasta i ciasteczka z mąki migdałowej, płatków owsianych. Przyrządzali zdrowe batoniki musli, batony ala snickersy z ziarnami gryki, jagły, orkiszu oraz z ekspandowanym ryżem. Do wypieków dodawano zamienniki cukru tj. ksylitol, erytrol , a także syropy (klonowy, z agawy, daktylowy), orzechy i suszone owoce. Młodzież miała okazję poznać zastosowanie nieznanych wcześniej produktów i spróbować własnych wypieków.