• ZDALNE NAUCZANIE

• ZDALNIE ZACZYTANI

• Drodzy czytelnicy, chciałabym ogłosić akcję "Zdalnie zaczytani", która będzie polegać na zrobieniu sobie zdjęcia podczas czytania książki (nie może to być podręcznik). Zdjęcie może być wykonane z tyłu, z boku, z przodu, na leżąco, na siedząco, tak aby było widać, że czytamy książkę. Uczniowie młodsi mogą wysłać zdjęcia jak ktoś starszy im czyta. Wszystkie zdjęcia należy wysłać na mojego gmaila lub do swoich wychowawców, którzy odeślą do mnie. Proszę Was przyłączcie się do tej akcji, ponieważ z tych zdjęć powstanie duży plakat, który zostanie zawieszony na szkolnym korytarzu jak wrócimy, na szkolnej stronie internetowej. Miło będzie znaleźć się na plakacie.

• ZDALNE NAUCZANIE

• LEKCJA WYCHOWAWCZA W KLASIE7

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:

1 maja, który zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

2 maja, który ustanowiony został Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji RP.

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest świętem mającym za cel popularyzowanie ekologii i konieczności dbania o środowisko. Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, jednak program obchodów święta trwa często dłużej niż jeden dzień.

Dzień Ziemi to nie jedyna okazja do promowania postaw ekologicznych w społeczeństwie. Od 2007 roku istnieje inicjatywa Godzina dla Ziemi, która namawia, by na godzinę wyłączyć światła i urządzenia elektryczne w domu. Godzina dla Ziemi obchodzona jest w ostatnią sobotę marca. Oczywiście o planetę trzeba troszczyć się codziennie - poprzez zmianę przyzwyczajeń - a nie tylko od święta.

• JAK SZYBKO CZYTAĆ?

• Szybkie czytanie przyda się każdemu. W szkole, aby przeczytać zadany temat w podręczniku lub lekturę. Może po tej lekcji Ci, którzy stronią od książek, polubią te przyjemne zajęcie.Tak więc zachęcam Was do obejrzenia filmiku, którego link jest poniżej. Uwierzcie, to naprawdę działa.

• ZDALNIE ZASŁUCHANI

• BAJKI DO SŁUCHANIA DLA DZIECI

Te bajki za sprawą wyjątkowych ilustracji i cudownych głosów lektorów przeniosą Was w świat fantazji i literatury. Klikając na poniższy link możecie spotkać się za darmo z bohaterami bajkowego świata.

• ZDALNIE ZACZYTANI

• Audiobooki pozwalają dziecku przenieść się w świat wyobraźni, podobnie jak ebooki, książki czy teatr. W ramach przymusowego siedzenia w domu i akcji #zostańwdomu, w internecie znajdziecie dostęp do literatury - za darmo lub za niewielką opłatą.

Audiobooki i ebooki dla dzieci (za darmo)

Sprawdźcie te darmowe oferty dla dzieci:

• Empik Premium - przez 2 miesiące możecie korzystać z ponad 11 tysięcy audio- i ebooków, ze słuchowisk i podcastów całkiem za darmo. Potrzebna aplikacja Empik Go.
            • Na Legimi znajdziecie pakiety książek do przeczytania za darmo. Potrzebny czytnik.
            • Audioteka Klub - tu przez 14 dni możecie za darmo słuchać świetnych audiobooków dla dzieci, m.in. „Rozśmieszanki Usypianki” Danuty Wawiłow, „Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci” i wspaniałe „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek.
            • Układ z Książką - codziennie o 12.00 ktoś poczyta wam książki. Raczej dla starszych, ale sprawdzajcie na bieżąco!
            • Wolne lektury - ksiązki dla dzieci do czytania w internecie. Za darmo.
            • Polona, czyli Cyfrowa Biblioteka Narodowa. Tu znajdziecie wiele książek do przeczytania za darmo.
            • Przecinek i Kropka - na Facebooku znani autorzy literatury dziecięcej czytają fragmenty swoich książek.
            • Storytel - przez miesiąc za darmo możecie słuchać świetnych audiobooków. Wybór książek do słuchania dla dzieci jest ogromny, naprawdę warto.
          • REKRUTACJA

• LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO, ZERÓWKI I KLASY PIERWSZEJ ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE REKRUTACJA.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją,  budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.