• PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

• Wojewódzkiego etapu konkursu „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

17 i 18 kwietnia na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego odbył się etap wojewódzki konkursu „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku edycja konkursu przebiega pod hasłem „Ptaki Parków Krajobrazowych”.

W pierwszym dniu finału uczestnicy wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajobrazowej na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego.

W drugim dniu finału uczniowie reprezentujący poszczególne parki krajobrazowe z województwa warmińsko-mazurskiego przystąpili do konkursu. Formą konkursu była gra terenowa na terenie ścieżki Rezerwatu ” Piekiełko”. Trasa liczyła nieco ponad 3 km. Po drodze były umieszczone punkty kontrolne, w których uczestnicy wykonywali zadania indywidualne i drużynowe.

Do zmagań wojewódzkich przystąpiło drużyny, wyłonione w etapach parkowych.

Mazurski Park Krajobrazowy reprezentowała drużyna ze Szkoła Podstawowa w Nawiadach (Katarzyna Cudak, Michał Bobryk i Aleksandra Mendala).  Nasza drużyna zajęła VI miejsce w konkursie.