• "Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje.

To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.

Dlatego 20 stycznia w naszej Szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. To święto na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości.

Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących szalony pokaz mody, wiersze i piosenki. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości.

Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy.Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

• KONKURS PRZYRODNICZY

W dniu 12.01.2023 roku został przeprowadzony etap parkowy XXII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski” przebiegającego w tym roku pod hasłem „Ptaki parków krajobrazowych” . Celem konkursu było wybranie drużyny, która będzie reprezentować Mazurski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu.

Do etapu parkowego przystąpiły trzyosobowe drużyny z gmin położonych na terenie parku. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, z czego 15 dotyczyło tematu przewodniego tegorocznej edycji, zaś 10 poruszało zagadnienia dotyczące walorów przyrodniczych i kulturowych Mazurskiego Parku Krajobrazowego. O wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez tworzących ją uczniów.

I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach pod opieką p. Stanisława Domurada w składzie: Aleksandra Mendala, Katarzyna Cudak, Michał Bobryk. Zwycięska drużyna w kwietniu br. pojedzie na finał wojewódzki do Welskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będzie rywalizować z pozostałymi reprezentacjami parków krajobrazowych Warmii i Mazur o wejście do finału ogólnopolskiego.