• NOC BIBLIOTEK - OPERACJA "CZŁOWIEK W CZERNI"

• Kim był „Człowiek w Czerni”? Tego mogliśmy dowiedzieć się podczas kolejnej „Nocy Bibliotek”, która odbyła się 22.10.2021 roku. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 i wspólnie bawiliśmy się do godziny 22.00. Uczniowie podzieleni na trzy grupy rywalizowali ze sobą o cenne nagrody. Uwierzcie, nie było łatwo. Uczestnicy musieli stanąć na wysokości zadania i logicznie myśleć jak przystało na młodych detektywów. Podczas zabawy mogliśmy powtórzyć wiele wiadomości z różnych przedmiotów. Kolejno rozwiązywane zadania przybliżały do odgadnięcia zagadki i otwarcia głównego sejfu. Zabawa przebiegła w miłe atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia za rok.

• MAMO, TATO - JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

• Dzień 15 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Leśne Skrzaty”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka i Starszego Przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice i najbliżsi maluchów, pani dyrektor Anna Maciejewska- Grzywna oraz zaproszeni nauczyciele z uczniami.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki oraz tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek.

Po uroczystym pasowaniu wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wspólna zabawę.

• DZIEŃ SENIORA

• 5.10.21r. po południu nasi wolontariusze pod kierunkiem Renaty Minkiewicz wystąpili dla gości zgromadzonych w świetlicy GOPS-u w Pieckach. Właśnie w tym dniu w naszej gminie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Wiktoria Mróz złożyła seniorom życzenia w imieniu uczniów naszej szkoły. Natomiast ucz kl.3: Nadia Sęder, Kena Chrostek, Martynka Dziergowska, Natalia i Julia Nestoruk zatańczyły układy taneczne. Na zakończenie występu dziewczyny poprowadziły pląs, w którym wzięli udział wszyscy zgromadzeni w świetlicy. Impreza połączyła wszystkie pokolenia, dała naprawdę wiele radości i wywołała uśmiech na wielu twarzach. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom i dziadkom  którzy dowieźli swoje pociechy na występ.

• ZIELONA LEKCJA

• 4.10.21r. uczniowie klasy 3 wspólnie z wychowawczynią Renatą Minkiewicz wybrali się na zajęcia lekcyjne do lasu. Zajęcia prowadziła p. Sandra Wachulik, pracownik Nadleśnictwa Strzałowo. Uczniowie poznali budowę warstwową lasu, rozpoznawali napotykane gatunki drzew i krzewów. Po drodze odbywały się też ćwiczenia z zakresu  wyznaczania kierunków geograficznych i poruszania się po lesie z kompasem. Przepiękna, słoneczna pogoda sprawiła, że leśne warsztaty były bardzo udane i przyjemne.