• WITAJ SZKOŁO!

• Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2021/2022 rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8.00.

Porządek uroczystości w szkole:

8.45 - klasy I - III

9.00 - klasy IV -VI

9.15 -klasy VII i VIII.

Następnie uczniowie udadzą się z wychowawcami do swoich klas.

• BIWAK KLASY VIII

• W sobotę, po zakończeniu roku szkolnego, klasa VIII wybrała się na biwak, aby spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu. Pogoda sprzyjała więc 26 czerwca absolwenci przybyli z wypchanymi plecakami na pole biwakowe. Największym problemem i zarazem najbardziej zabawnym okazało się rozbicie namiotów. To było wyzwanie, ale udało się. Po ciężkiej pracy udaliśmy się na zwiedzanie okolicy. Jak przystało na tą klasę nie obyło się bez śpiewów i tańców przy ognisku. Oczywiście był również występ klasowego kabareciarza. Zabawa trwała do białego rana. Spędziliśmy bardzo piękne chwile i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze spotkamy się w takim gronie. Do zobaczenia.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

• Kolejny rok minął. 25.06.2021 roku odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021. Był to trudny rok dla wszystkich. Jak zawsze z żalem pożegnaliśmy klasę VIII. Była to skromna uroczystość ze względu na przepisy sanitarne, których musieliśmy przestrzegać. Na apelu zostały wręczone świadectwa i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce. Dwie uczennice z klasy VII otrzymały Nagrodę Wójta. Wszyscy życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

• WYCIECZKA ROWEROWA

• Klasa 2 wspólnie ze szkółką kolarską byli dziś na wycieczce rowerowej w Uklance. Renata i Janusz Minkiewicz zorganizowali wycieczkę rowerową dla  uczniów kl.2 i członków szkółki kolarskiej, działającej przy SP Nawiady. Wycieczkę rozpoczęła wizyta policjanta, który przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku i zabezpieczał przejazd uczniów przez Nawiady. Punktem docelowym był domek myśliwski w Uklance. Czekał tam na nas pan Ryszard Olchowik, grill z kiełbaskami i mnóstwo lodów. Usłyszeliśmy ciekawe opowieści o mieszkańcach lasu i legendy z nim związane. Na koniec można było schłodzić się w pobliskim jeziorze.  Wycieczka bardzo udała się i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

• POTYCZKI MATEMATYCZNE

• "Matematyczne potyczki" to temat przewodni biwaku z noclegiem w szkole, który odbył się w dn. 11-12.06.21r. Zorganizowała go swoje m wychowankom  wych. kl.2 - Renata Minkiewicz przy współudziale wolontariuszek z kl.6: Wiktorii Mróz, Edytki Loch i Kasi Cudak oraz rodziców. Na początku  zwiedziliśmy remizę OSP w Nawiadach, o której oprowadził nas p. Mariusz Adamiak, przybliżając pracę, obowiązki i zadania strażaków. Już tu na drugaki czekało pierwsze zadanie matematyczne. Przez cały biwak takich zadań było sporo. Śmiechu było co niemiara, a przy okazji uczniowie podczas zabawy wykonywali różnorodne zadania matematyczne i sprawnościowe. Dopiero po północy udało się zasnąć dzieciakom podczas czytania  bajek przez wychowawczynię. Rano, pełni werwy i radośni, pożegnaliśmy się poznaną piosenką. Z pewnością długo będą wszyscy wspominać ten naprawdę udany biwak.