• C. K. NORWID - 200 ROCZNICA URODZIN

• 24 września obchodziliśmy w Naszej szkole dwusetną rocznicę urodzin wybitnego poety romantyzmu- Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji w klasach VII oraz VIII w ramach lekcji języka polskiego przeprowadzone zostały zajęcia poświęcone pracy nad wierszem pisarza. Uczniowie zapoznali się z biografią Norwida, a także pracowali w grupach, analizując utwór „Moja piosnka (II)”. Pomimo, iż utwór powstał w XIX wieku to jego wymowa jest niezwykle aktualna- pokazuje miłość do ojczyzny.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

• Uczniowie klasy 2 i 3 zaingurowały obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, która przypada na 12 września. Odbyły się dziś zajęcia warsztatowe z udziałem pielęgniarki p. Bogusi Niedźwieckiej. Dzieci poznały sposoby bandażowania i ćwiczyły je na sobie w parach pod okiem fachowca. Co roku zajęcia dotyczące pierwszej pomocy organizowane są w naszej szkole, które koordynuje R. Minkiewicz. W najbliższym czasie takie zajęcia odbędą się również w pozostałych klasach naszej szkoły.

• KAMPANIA FAS

• "Wolontariat szkolny w kampanii FAS"

Już od wielu lat wolontariat w naszej szkole wspiera wszelkie kampanie na rzecz trzeźwości we współpracy GOPS-em w Pieckach. Dziś, 9 września, obchodzony jest Światowy Dzień FAS ( Alkoholowy Zespół Płodowy). Koordynatorem   tej akcji jest Renata Minkiewicz. Wolontariat przygotował szkolne gazetki na terenie szkoły i przedszkola. Wolontariuszki z VI i VII klas rano rozdawały rodzicom  ulotki uświadamiające skutki picia alkoholu w czasie ciąży. Zachęcały również do przeczytania informacji na ten temat ze szkolnych gazetek.

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• 3.09.2021r. uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków miały zajęcia praktyczne pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Wspólnie z policjantami dzieciaki ćwiczyły umiejętności zachowania się na drodze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali opaski odblaskowe. Uczniowie kl. 1-3 spotkali się dodadkowo z policjantami na hali gimnastycznej i rozmawiali na temat zawodu policjanta. Poznawali zadania, trudności i radości związane z tym zawodem.

• ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE

• W roku szkolnym 2021/2022 od 2 września 2021 do 22 grudnia w szkole planowana jest organizacja zajęć wspomagających dla uczniów klas 4-8  z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Celem zajęć jest pomoc uczniom w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości i umiejętności w związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej.

Zajęcia wspomagające  (10 godz. na oddział) będą prowadzone w formie zajęć pozalekcyjnych:

• w grupie  oddziałowej liczącej co najmniej 10 uczniów
            • lub w grupie międzyoddziałowej liczącej min 10 osób klasowej
            • lub międzyklasowej (co najmniej 10 uczniów w grupie). Grupy miedzyklasowe tworzone są według zasady klasy V-VI i klasy VII- VIII.

Godzina zajęć wspomagających trwa 45 min i jest organizowana w bezpośrednim kontakcie z uczniami jako zajęcia dodatkowe w godzinach popołudniowych.

Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Warunkiem organizacji zajęć jest wypełnienie przez rodziców uczniów deklaracji uczestnictwa w zajęciach.