• EDUKACJA ZDALNA

• Od 27 stycznia do 27 lutego br. nauczaniem zdalnym zostaną objęci uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych oraz przedszkola kontynuują naukę w formie stacjonarnej.

Podpisane w dniu 26.01.2022 r. rozporządzenie zawiera jednak pewne wyjątki.

Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów

Dyrektor szkoły ma możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.Mogą one odbywać się w formie zajęć indywidualnych lub grupowych, z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

Olimpiady, konkursy i turnieje

Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach.

Uczniowie z niepełnosprawnościami

Uczniom, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować nauki w miejscu zamieszkania, dyrektor placówki jest zobowiązany do zapewnienia edukacji stacjonarnej na terenie szkoły lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w budynku szkoły.

• ŚWIĄTECZKA PACZKA

Po raz kolejny w naszej szkole Wolontariat i SU zorganizowali zbiórkę żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących. Tym razem wytypowaliśmy we współpracy z GOPS-em 3 rodziny, dla których uczniowie naszej szkoły przynosili artykuły  związane z organizacją Świąt Bożego Narodzenia. Wolontariuszki z klasy VI - Amelka Kryspin i Dominika Wilga, wspólnie z op.wolontariatu zapakowały i dostarczyły paczki do wybranych rodzin. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania "Świątecznej Paczki".