• Robotyka

Realizacja programu z robotyki odbywała się raz w tygodniu, we wtorek na 5 godzinie lekcyjnej dla klasy II, a na godzinie 6 i 7 dla klasy 5 i 6. Lekcje z robotyki odbywały się w ramach zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i zamiłowania uczniów.

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, biorą w nich aktywny udział, frekwencja jest bardzo wysoka. Wykazują  się twórczą postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu. Zadaniem prowadzonych zajęć jest również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań oraz stanowienie alternatywnej możliwości spędzenia czasu wolnego. Uczniowie rozwijają kreatywne, logiczne i abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię, doskonalą pamięć, koncentrację. Sprawnie posługują się urządzeniami multimedialnymi. Samodzielnie i w grupach tworzą projekty w aplikacji Scratch. Wykonują też ćwiczenia online ze stron studio.code.org i santatracker.google.com.

Zajęcia obejmują swoim zakresem również budowanie i programowanie robotów Ozobot i Edison oraz tworzenie animacji z wykorzystaniem robotów w środowisku Scratch. Pracując w grupach dzieci rozwijają swoje kompetencje społeczne, doskonalą komunikację, uczą się kompromisu, organizacji pracy i współodpowiedzialności za nią. Własne projekty uczniowie zapisują w folderach. Na kolejnych zajęciach mają możliwość otworzyć je i zmodyfikować. Młodsi uczniowie również powtarzają swoje umiejętności matematyczne na specjalnych matach do kodowania ćwicząc dodawanie odejmowanie oraz tabliczkę mnożenia.